Haluatko vaikuttaa?
Tekstikoko: -2 -1 0 +1 +2 +3
Pätkis 2018

Haluatko vaikuttaa?

Nuorisotyössä jokaisella on tilaa toimia ja tehdä itse. Pidä hartaus nuortenillassa, ryhdy vetämään nuorten ryhmää, lähde mukaan työalaryhmään tai ehdota työntekijälle uusia juttuja!

Onko sinulla ideoita siitä, mitä kaikkea nuorisotyö Tuusulan seurakunnassa voisi olla? Mitä haluaisit itse päästä tekemään tai järjestämään? Mikä toimii nyt ja missä tarvitaan muutosta?

Nuorisotyössä toimii porukka, jonka kautta nuorten omat ideat tulevat kuulluiksi ja nähdyiksi. Tämä ryhmä toimii nimellä työalaryhmä. Voit asettua ehdolle työalaryhmään tai kertoa ideasi ja palautteesi suoraan työntekijöille.

Ota yhteyttä

Juha Pitkä
0400 775 854

 

Työalaryhmä 2023

Työalaryhmä kokoontuu noin kolme kertaa kauden aikana, ja pääsee vaikuttamaan nuorisotyön suunnitteluun ja toteutukseen. Ryhmässä toimivat myös nuorisotyönohjaaja Häsä eli Juha.

 

Nuorisotyön työalaryhmän nuoret:

Alexandra Aho

Antti Partanen

Eetu Narinen

Jenna Halttunen

Tatu Kovanen